Надал оцеля след тежка битка с Циципас

Рафаел Надал се класира за 1/2-финал на финалите на АТР в Лондон, след като изтръгна труден успех над Стефанос Циципас с 6:4, 4:6, 6:2 в последния си мач в група "В". Това бе пряк сблъсък за второто място, като победителят знаеше, че продължава напред, а загубилият - отпада. Матадора показа по-здрави нерви и надделя над гърка след битка, продължила повече от два часа.

Първият сет вървеше гейм за гейм, но Надал направи решаващ пробив в деветия гем, след което нямаше проблем на свой сервис да затвори сета с 6:4.

Вторият сет се разви почти идентично, но краят бе различен. Този път Циципас успя да пробие в последния десети гейм и изравни резултата в сетовете - 1:1.

Наложи се да се изиграе решителен трети сет, който бе тотално различен и започна с размяна на пробиви, но Надал направи два, а Циципас - един. Така испанецът взе контрола и поведе с 3:1 гейма. След което не изпусна юздите, а трети пробив окончателно сломи съпротивата на гърка и мачът приключи след 6:2 в полза на Матадора.

Така Надал намери място на 1/2-финалите в турнира, където вече са Доминик Тийм и Данийл Медведев. В петък вечерта ще бъде определен и последният участник в тази фаза в директния сблъсък между Новак Джокович и Александър Зверев в група "А".