Медведев разби Джокович и се класира на 1/2-финал в Лондон

Данийл Медведев стана вторият сигурен участник на 1/2-финалите на финалния турнир на АТР в Лондон след Доминик Тийм. Руснакът си осигури място в следващата фаза на надпреварата, записвайки изненадващо лесна победа над световния №1 Новак Джокович с 6:3, 6:3 само за 1 час и 22 минути.

Медведев диктуваше събитията на корта. Той доста по-лесно печелеше подаванията си, докато Джокович определено изпитваше трудности. Все пак в началото сърбинът се задържа в мача до резултат 3:3 в първия сет, но след това допусна два пробива и загуби с 3:6.

Вторият сет продължи зле за Ноле, който допусна нов пробив още при първия си сервис-гейм и набързо изостана с 0:3 в резултата. Медведев така и не изпусна юздите на мача до края и заслужено спечели и втория сет с 6:3.

Това бе втора поредна победа за Медведев, който води в класирането в група "А" с 2 точки и геймова разлика 4:0. Джокович е на второто място с 1 точка, колкото има и третия Александър Зверев. Сега за двамата предстои решаващ сблъсък помежду им в последния кръг, който ще определи кой ще остане в турнира.