Очаквайте: Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Бразилия не се затрудни с Уругвай, изгониха Кавани (видео)

Бразилия продължава победния си ход в световните квалификации. Тази нощ съставът на Тите спечели с 2:0 като гост на Уругвай и оглавява класирането в зона КОНМЕБОЛ с пълен актив от 12 точки. Попаденията за "селесао" вкараха Артур и Ричарлисон още до почивката, а през второто полувреме Едисон Кавани получи директен червен картон и домакините доиграха мача в намален състав.

Дори без голямата си звезда Неймар бразилците доказаха, че са по-добрият отбор. В тима на Уругвай много липсваше Луис Суарес, който е под карантина, след като даде положителен тест за коронавирус.
"Урусите" имаха своите шансове през първата част, когато на два пъти удариха греди. Първо това стори новият нападател на Бенфика Дарвин Нунес с мощен шут още в 5-ата минута. Последваха опасни атаки и към двете врати, но гостите нанесоха двоен удар в края на полувремето. Първо Артур изненада стража на Уругвай Мартин Кампаня с коварен изстрел от дъгата на наказателното поле и вкара първия си гол за "селесао", а в 45-ата минута Ричарлисон засече с глава центриране от левия фланг на Ренан Лоди и удвои аванса на Бразилия.

Това не беше всичко преди почивката, защото напречната греда още веднъж помогна на петкратните световни шампиони, този път след удар с глава на Диего Годин.
Усилията на домакините да върнат интригата рухнаха в 71-ата минута. Тогава Кавани фаулира грубо Ришарлисон и първоначално получи жълт картон, но съдията Роберто Тобар Варгас прегледа ситуацията с помощта на ВАР и коригира решението си, като изгони нападателя на домакините. Малко по-късно уругвайците помислиха, че са намалили изоставането си, но голът на Мартин Касерес правилно беше отменен заради засада.

Успехът в Монтевидео утвърди Бразилия на върха в класирането, а Уругвай допусна втора загуба от 4 мача и няма победа срещу "селесао" в 11 поредни срещи. За последно "урусите" надвиха този съперник през 2001 година