Еквадор се подигра с Колумбия - 6:1 (видео)

Националният отбор на Колумбия претърпя най-тежката си загуба в световни квалификации от 1977 година насам. Тимът на Карлуш Кейрош беше разгромен с 1:6 при гостуването си на Еквадор и заема 7-о място след 4-ия кръг в зона КОНМЕБОЛ с едва 4 точки.

Мачът в Кито се разви по най-добрия възможен начин за домакините. Те поведоха с 4:0, преди Хамес Родригес да върне едно попадение от дузпа в края на първото полувреме. За Еквадор точни бяха Роберт Арболеда, Анхел Делгадо, Майкъл Мартинес и Хавиер Ареага. В 78-ата минута Гонсало Плата вкара за 5:1, а в 80-ата получи червен картон. Дори с човек по-малко, еквадорците довършиха съперника с още един гол, дело на Первис Еступинан.
Еквадор имаше общо 6 отбелязани гола в предишните си 16 мача срещу Колумбия, а сега вкара толкова само за 90 минути. Отборът на Густаво Алфаро събра 9 точки и даде заявка, че ще преследва директна квота за Мондиал 2022.

За Колумбия това е второ тежко поражение в рамките на няколко дни. Предишното беше с 0:3 у дома от Уругвай.