Още 2 медала за боксьорите ни в Будва

Емирджан Мехмед се класира за втория кръг на Европейското

Още два медала си гарантираха българските боксьори на европейското първенство за младежи и девойки в Будва (Черна гора). След като жребият осигури минимум бронз на Ясен Радев (кат. до 52 кг) и Тала Хабас (54), с победи до отличията стигнаха Шакир Стоянов (49) и Красимир Джуров (56), които се класираха на 1/2-финалите.

При най-леките младежи Стоянов спечели труден мач срещу Якуб Кжпиет (Пол) с 3-2 съдийски гласа и в спор за място на финала в петък играе с Роберт Бадалян (Рус) . След него Джуров бе меко казано категоричен срещу Витали Присакару (Мол) и след като в третия рунд го прати в нокдаун, съдиите му дадоха победата с 5-0. На полуфиналите еврошампионът от Галац 2019 излиза срещу Адриан Преда (Рум), а боят е в събота.
При девойките Анна-Мария Дялова обаче загуби битката си в категория до 60 килограма от румънката Лоредана Марин.

По-късно снощи на ринга в Будва се качи Благовеста Георгиева, която в категория до 51 килограма трябваше да боксира за влизане на полуфиналите и сигурен бронз срещу Диана Горисная (Ест).