Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Иван Русев е на 1/4-финал в Германия, Линда Зечири отпадна

Националът Иван Русев се класира за четвъртфиналите на сингъл на международния турнир по бадминтон от сериите Супер 100 в германския град Заарбрюкен с награден фонд 90 хиляди долара. Русев постигна втори успех и надделя над номер 8 в схемата Тоби Пенти (Англия) с 5:21, 21:14, 21:17 за 52 минути. Българинът загуби първия гейм, но доминираше в следващите две части и достигна до четвъртфиналите, където утре ще играе срещу третия поставен Марк Калюв от Нидерландия.

Линда Зечири отпадна във втория кръг след загуба от третата в схемата Кърсти Гилмор (Шотландия) с 10:21, 10:21 за 26 минути.

По-рано днес водачките в схемата Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за четвъртфиналите на двойки жени. Сестрите, които са шампионки в надпреварата от 2018 година, победиха Клара Граверсен и Наташа Антонисен (Дания) с 18:21, 21:6, 21:14 за 44 минути. В спор за място на полуфиналите българките ще играят утре срещу номер 5 в схемата Александра Бьое и Мете Поулсен от Дания.