Кукушкин отстрани първия в схемата в Нур-Султан

Представителят на домакините Михаил Кукушкин победи поставения под номер 1 в схемата Беноа Пер с 6:7(4), 7:6(2), 6:1 и се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Нур-Султан, Казахстан.
Кукушкин започна трудно мача, като допусна пробив още в първия гейм. Казахстанецът все пак докара нещата до тайбрек, в който обаче Пер се наложи със 7:4 точки.
В началото на втория сет Пер отново реализира пробив и поведе с 3:0 гейма и изглеждаше устремен към успеха, но подкрепян от малобройната публика в столицата на Казахстан Кукушкин успя да върне пробива и да докара втори тайбрек. В него той започна много по-силно, поведе с 5:1 точки и го спечели със 7:2.
Това му даде увереност и в третия сет намиращият се на 91-во място в ранглистата казахстанец бе безкомпромисен, като се наложи с 6:1.
За място на полуфиналите Кукушкин ще играе с Емил Руусувуори. 21-годишният финландец спечели с 6:2, 3:6, 6:4 срещу поставения под номер 8 в схемата Джордан Томпсън от Австралия.
За четвъртфиналите се класира и американецът МакКензи МакДоналд, който сътвори обрат и спечели с 3:6, 6:3, 6:3 срещу италианския ветеран Андреас Сепи.
В следващия кръг МакДоналд ще играе с поставения под номер 3 в схемата Андриан Манарино. Французинът победи само за 62 минути японеца Уичи Сугита с 6:1, 6:1.
Наградният фонд на турнира в Нур-Султан е 273 хиляди долара.