Сестри Стоеви се класираха за четвъртфиналите в Саарбрюкен

Водачките в схемата Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за четвъртфиналите на двойки жени на международния турнир по бадминтон от сериите Супер 100 в германския град Саарбрюкен с награден фонд 90 хиляди долара.

Сестрите, който са шампионки в надпреварата от 2018 година, победиха в първия си мач Клара Граверсен и Наташа Антонисен (Дания) с 18:21, 21:6, 21:14 за 44 минути. Българките изиграха неубедително първия гейм, в който след 4:4 бяха догонващи в резултата. Във втората част тя нямаха никакви проблеми и дадоха само 6 точки на съперничките си.

В решителната трета част Стефани Стоева и Габриела Стоева направиха серия от 5 поредни точки, за да поведат със 7:4 и до края на двубоя не изпуснаха водачеството. В спор за място на полуфиналите сестрите ще играят утре срещу номер 5 в схемата Александра Бьое и Мете Поулсен от Дания.

Иван Русев достигна до третия кръг на сингъл мъже. Българинът победи късно снощи швейцареца Жоел Кьониг с 21:12, 21:15 за 37 минути. Следващият съперник на Русев е номер 8 Тоби Пенти (Англия). По-късно днес Линда Зечири ще играе във втория кръг на сингъл срещу третата в схемата Кърсти Гилмор (Шотландия).