Българите в Унгария с две поредни победи

Българското трио Яни Георгиев, Георги Михалев и Денимир Димитров и техният тим МАФЦ (Будапеща) записаха две поредни победи в унгарския елит. Воденият от Петер Наги отбор се наложи последователно над Фино (Капошвар) и РК Кечкемет.

МАФЦ е лидер в класирането с 10 точки (3 победи, 3 загуби), Фино е четвърти с 6 точки (2 успеха, 1 поражение). Кешкемет е пети също с 6 точки (2 победи, 2 загуби)

В двубоя с тима от югозападна Унгария българските волейболисти и съотборниците им победиха като домакини с 3:1 (25:22, 22:25, 25:17, 25:21)

Яни Георгиев бе втори по резултатност, като се разписа с 18 точки (2 аса, 1 блокада). Георги Михалев завърши с 9 точки (1 блокада)6 добави Денимир Димитров (4 аса, 1 блокада). Кристиан Чома бе над всички с 19 точки (2 аса, 1 блокада). За съперника Кристоф Орват реализира 16 точки (1 ас, 1 блокада)

Статистика - ТУК

Миналия четвъртък МАФЦ постигна успех с 3:1 (25:17, 20:25, 25:23, 25:23) над Кечкемет.

Българското трио отново имаше много добри изяви. Яни Георгиев приключи с 15 точки (3 аса, 1 блокада), а Георги Михалев се отчете с 10 точки. Разпределителят Денимир Димитров записа на сметката си 2 точки (1 ас, 1 блокада).

След последните мачове Яни Георгиев е лидер при изпълнителите на сервис в първенството с реализирани 11 аса, а при реализаторите е втори с 85 точки. Денимир Димитров е трети по брой асове - 8. Георги Михалев е втори сред блокировачите (14 точки от блокади) и трети сред най-резултатните състезатели (73 пункта).

Следващият двубой за МАФЦ е на 7 ноември (събота), срещу Дунафер.