Петър Петров спечели десет точки в най-добрия си старт за сезона в MXGP

Петър Петров (България, КТМ) направи най-доброто си състезание от началото на сезона в световния шампионат по мотокрос, след като спечели десет точки в Гран при на Ломел в Белгия. Той вече има актив от 66 точки и е 24-и в генералното класиране.

Петров завърши 12-и в първото състезание и 20-и във второто, което му отреди 17-а позиция в 15-ия кръг за сезон 2020.

Тим Гайзер (Словения, Хонда) спечели първото място на подиума с 50 точки и води със 74 на Антонио Кайроли (Италия, КТМ) на върха в класирането. Така словенецът може да спечели четвъртата си световна титла и трета в MXGP още в следващия 16-и от общо 18 кръга.

Ромен Февр (Франция, Кавазаки) спечели второто място в Гран при на Ломел с 44 точки, а Жереми Зеевер (Швейцария, Ямаха) остана трети с 38.