ЦСКА 1948 разнищи Славия и се намърда в топ 3, Камбуров все по-близо до рекорда (видео+галерия)

ЦСКА 1948 разгроми Славия с 5:1 и поне временно намери място в топ 3 на efbet Лига. "Червените" изиграха силен мач, като победата за футболистите на Красимир Балъков можеше да бъде и по-изразителна. Мартин Камбуров се отчете с две попадения във вратата на Георги Петков и вече е само на девет от рекорда на легендарния Петър Жеков. Два гола вкара и резервата Ангел Бастунов, а плеймейкърът Васил Шопов промуши веднъж "бялата" врата. За Славия се разписа Емил Стоев в началото на второто полувреме. Двата отбора пробваха да върнат зрителите 25-30 години назад във времето: на терена в целия двубой (титулярни състави и смени) имаше само един чужденец – Филип Антовски от Северна Македония, който има и български паспорт.

В четвъртата минута "червените" пропиляха две положения в рамките на няколко секунди. Първо Гошо Петков отби силен удар на Марио Топузов, а след това играещата легенда на Славия парира добавката на Камбуров.
В осмата минута капитанът на "белите" Димитър Рангелов пробва да застраши рамката на Даниел Наумов, но 22-годишният вратар нямаше проблеми и улови удара по тревата. В 19-ата минута Топузов направи добър рейд отдясно и намери Андон Гущеров на добра позиция пред вратарското поле. Изстрелът на нападателя на ЦСКА 1948 обаче беше блокиран от защитник.
В 33-ата минута домакините излязоха напред в резултата. Камбуров посрещна центриране от конер между трима в бяло и с глава прониза близкия ъгъл на Петков – 1:0 за ЦСКА 1948.

В 40-ата минута Славия докосна изравняването. Рангелов слаломира към наказателното поле на "червените", след което стреля, но топката се отклони в страничната греда.
В 42-ата минута Шопов матира Петков с удар отляво. Плеймейкърът на ЦСКА 1948 намери близкия ъгъл на вратата след разбъркване в наказателното поле на "белите" - 2:0 за "червените". Така първата част приключи при аванс от два гола за тима на Красимир Балъков. След почивката Славия натисна своя противник и това доведе до намаляване на резултата. В 49-ата минута Калоян Кръстев намери Емил Стоев отдясно, последва финт на халфа и голов удар в мрежата. Последва изстрел с глава на Камбуров, дошъл след меко центриране на Гущеров, но топката мина покрай рамката на Петков. Малко след това вратарят спаси опасен удар на Шопов.
В 53-ата минута Топузов, който изнесе силен мач, беше задържан за фланелката в пеналтерията на славистите - дузпа за ЦСКА 1948. Камбуров застана зад топката и след секунди беше в прегръдките на своите съотборници - 3:1. Така голмайсторът на "червените" вече има 244 попадения в елита и е само на девет от рекорда на "Златната обувка" Петър Жеков.
В 64-ата минута Серкан Юсеин пробва рефлекса на Петков, който успя да отбие удара от средна дистанция. След последвалия корнер обаче Ангел Бастунов изпревари опитния страж на най-стария столичен клуб и с глава покачи на 4:1 за ЦСКА 1948. Това беше първи гол на Бастунов в елита. Скоро след това бившият играч на Кариана (Ерден) постигна и втори. В 81-ата минута той посрещна с глава центриране отдясно на Сашо Александров и прати неспасяемо топката в далечния ъгъл - 5:1 за домакините.

ЦСКА 1948 5:1 Славия