Лацио се завърна на победния път (видео)

Отборът на Лацио се завърна на победния път, след като спечели с 2:1 у дома срещу Болоня в двубой от петия кръг на Серия А. Римските "орли" нямаха победа от края на септември, когато надвиха Каляри като гост, като след това запизаха две загуби и едно равенство. С успеха воденият от Симоне Индзаги тим събра 7 точки и върви на деветата позиция във временното класиране, докато Болоня е 16-и с 3.

Първата част завърши без гол, въпреки, че и двата отбора имаха своите шансове. Попадение на Матиас Сванберг за Болоня пък беше отменено след намесата на ВАР заради нарушение в нападение.След почивката Лацио се активизира и в 54-ата минута стигна до откриване на резултата. Автор на попадението стана Луис Алберто, който реализира след индивидуален пробив с удар от границата на наказателното поле.
Римските "орли" продължиха да бъдат по-добрия отбор на терена и закономерно стигнаха до втори гол четвърт час преди края. Голмайсторът на домакините Чиро Имобиле се разписа с глава от близка дистанция, след като засече подаване на Мохамед Фарес. В ответната атака Болоня беше близо до гол, но Пепе Рейна отрази удар в очертанията на вратата. В самия край на мача гостите все пак стигнаха до почетно попадение, като негов автор стана Де Силвестри, който се разписа след разбъркване пред вратата на Лацио.