Петър Пенчев: Доволен съм от представянето на момчетата, за нас е важен този турнир

Ботев (Пд) продължава напред за Купата след изразителен успех в Панагюрище, Сисе вкара два (видео)

Наставникът на Ботев (Пловдив) Петър Пенчев коментира победата на своя тим над Оборище (Панагюрище) в мач от 1/16-финалите за Купата на България. “Канарчетата” се наложиха с 4:0 и се класираха за следващата фаза на турнира.

”Доволен съм от представянето и искахме да продължим към следващия етап. Този турнир за нас е важен. Това беше нашата идея, да търсим бърз гол и се получи. Това облекчи доста нашата задача.

За мен тази разлика е нормално да я има, мисля, че тя е обективна. След като отбелязахме два гола, искахме да търсим и трети такъв. Заслужено продължаваме напред. Имаше леко разконцентриране в началото на второто полувреме и един гол можеше да направи последните минути по-нервни.

Не мога да кажа, че сме се отпуснали, но така се получи. Сисе е от скоро при нас. Има добри характеристики, впечатленията ми са само от няколко тренировки. Не сме в такъв момент да избираме съперник за следващия етап. За нас много важно е първенството и ще насочим всички сили към мача с Ботев (Враца). Заложих на титулярите, но след 60-ата минута дадох почивка на някои от основните играчи, за да са в оптимално състояние за следващия мач”, заяви Пенчев.