Марек даде само гейм на Ботев (Луковит) преди плейофа (снимки)

Волейболният отбор на Марек Юнион Ивкони (Дупница) даде гейм и надигра Ботев (Лукоит) с 3:1 (25:18, 23:25, 25:19, 25:13) в последния си мач от Група 4 от квалификационните турнири за разпределяне на първата и втората осмица в Суперлигата за сезон 2020/21.

По този начин дупничани завършиха втори в групата с 2 победи, 1 загуба и 6 точки. Ботев пък остана трети с 1 победа, 2 загуби и 3 точки. Двата тима ще продължат борбата за влизане в първата осмица на Суперлигата с плейоф помежду си. Играе се до 2 победи от 3 мача, като се зачита резултата от този турнир. Така Марек вече  има една победа и се нуждае само от още един успех, за да се класира за първата осмица. Първата среща по програма ще бъде в събота (24 октомври) от 17,00 часа в Луковит.

Момчетата на Виктор Караьозов доминираха през по-голямата част от мача, но все пак даде гейм на Ботев. След успеха в първата част с убедителното 25:18, дупничани се отпуснаха, а луковитчани се възползваха от това. Започнаха да диктуват темпото във втория гейм и го измъкнаха с минималното 25:23.В третата част волейболистите на Ботев продължиха да дават отпор до средата на гейма, като играта отново бе "завързана". Пред опасността да разиграят противника и да се стигне до неприятен развой, играчите на Марек се стегнаха и след равенството 16:16 се откъснаха и спечелиха гейма с 25:19. В последния гейм от Марек бяха безапелационни за крайното 25:13 и 3:1.

Най-полезен за Марек бе Цветелин Цветанов с 18 точки (2 блока, 64% ефективност в атака и 41% позитивно посрещане) за победата. Влезлият като резерва Илиян Преспов добави още 13 точки (1 ас и 50% ефективност в атака) за успеха.

За тима на Ботев Иван Панков заби 22 точки (3 блока, 2 аса и 38% ефективност в атака), но и това не помогна за победа.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - БОТЕВ (ЛУКОВИТ) 3:1 (25:18, 23:25, 25:19, 25:13)
МАРЕК: Светослав Станков 2, Димитър Дулчев 8, Цветелин Цветанов 18, Калоян Балабанов 10, Павел Душков 9, Любчо Янков 4 - Димитър Механджийски-либеро (Ивайло Дамянов 2, Ангел Велков 1, Илиян Преспов 13, Светослав Иванов 7)
Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ
БОТЕВ: Людмил Бенов 1, Иван Панков 22, Цветослав Цаков 14, Мирослав Братанов 11, Борис Борисов 4, Пламен Тодоров 3 - Валери Георгиев-либеро
Старши треньор: ПЛАМЕН ТОДОРОВ.

Снимки: Фейсбук на Национална Волейболна Лига/National Volleyball League

"Марек Юнион-Ивкони" спечели с 3:1 (25:18, 23:25, 25:19, 25:13) важната битка с "Ботев" (Луковит) от групата в Монтана...

Публикувахте от Национална Волейболна Лига / National Volleyball League в Сряда, 21 октомври 2020 г.