"Българският" Академика (Клинчени) се провали в края срещу ФКСБ

"Българският" Академика (Клинчени), където играят Цветелин Чунчуков, Георги Пашов и Асен Чандъров, допусна домакинска загуба с 0:2 от ФКСБ в срещата от 7-ия кръг на румънската Лига 1. Чунчуков и Пашов заочнаха мача като титуляи, като нападателят остана на терена до 72-ата минута, когато бе заменен от Бойчуч, а защитникът записа цял мач. Чандъров пък изгледа двубоя от резервната скамейка и не влезе в игра.

Гостите от ФКСБ стигнаха до успеха с два гола в заключителните минути. Ман откри резултата в 86-ата минута, когато получи пас в наказателното поле, на два пъти финтира прекия си пазач и отблизо вкара за 0:1.

Вторият гол реализира Моруцан в 89-ата минута. Първо неговият удар бе блокиран, но при втория опит той успя да промуши топката под плонжа на вратаря за крайното 0:2.

С тази победа ФКСБ излезе на 2-ото място с 15 точки. Академика пък остава на 13-ата позиция със 7 спечелени точки до момента.