Гол в последните секунди донесе точка на Етър в Пловдив (видео)

Отборите на Ботев (Пловдив) и Етър завършиха при резултат 1:1 в сблъсък от деветия кръг на efbet Лига. Попадението за "канарчетата" бе дело на Джонатан Перейра в 18-ата минута. В последните секунди на двубоя гостите от Велико Търново стигнаха до точката, а в герой се превърна Преслав Боруков, който вгорчи дебюта на новия треньор на пловдивчани Петър Пенчев.

Първата интересна ситуация в двубоя дойде в 5-ата минута, когато Славчо Шоколаров отправи точен изстрел, но Христо Иванов се намеси добре.
В 18-ата минута домакините поведоха в резултата. Тодор Неделев центрира в наказателното поле, където Христо Иванов се размина с подаването, а Джонатан Перейра бе на точното място, за да отбележи на празна врата от близка дистанция.
В 32-ата минута капитанът на "жълто-черните" Тодор Неделев намери с перфектен пас Филип Филипов, който опита изненадващ удар от далечна дистанция, но кълбото се отби в тялото на бранител на Етър.

Втората част започна добре за домакините, като секунди след подновяването на играта Неделев изведе сам срещу вратаря Димитър Тонев. Младият футболист напредна и стреля, но опитът му не намери очертанията на вратата.

В рамките на една минута Етър пропусна две перфектни възможности за гол. В първата ситуация Преслав Боруков стреля твърде слабо с глава от много близка дистанция, а секунди по-късно Даниел Пехливанов бе изведен на удобна позиция. Крилото шутира технично, но Георги Аргилашки се намеси решително, за да запази мрежата си суха.

В 77-ата минута резервата Мите Цикарски центрира в наказателното поле към голмайстора на "канарчетата" Атанас Илиев, но нападателят отправи неточен удар с глава.

В последните секунди на срещата гостите от Велико Търново стигнаха до точката. След голямо разбъркване в наказателното поле на "канарчетата" Преслав Боруков се добра до топката и успя да се разпише във вратата на Георги Аргилашки, за да донесе точката на "виолетовите".

В следващия кръг Етър приема Берое, а Ботев (Пловдив) гостува на Ботев (Враца).

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЕТЪР 1:1

1:0 Джонатан Перейра (18)