Шоутайм и Светкавица с победи в ББЛ А група

Шоутайм и Светкавица записаха победи в ББЛ А група.
Тимът от Търговище надви Медицински университет (Варна) с категоричното 94:50. Домакините бяха по-мотивирани в целия мач, като показаха намеренията си още в началните минути и започнаха мача с 34 точки за 10 минути срещу 17 за съперника. От огромно значение за крайния успех се оказа страхотната игра на Светкавица в третата част, спечелена с 28:6.
Димитър Янчев бе във вихъра си тази вечер с 45 точки. Сашо Георгиев и Иван Серафимов добавиха по 10 точки за победителите.
Матиас Хатзенбулер и Илхан Арабаджиев вкараха по 13 за „медиците“.
Шоутайм победи Шабла със 72:63 също след силни първа и трета четвърт. Красимир Димитров се отличи с 24 точки за Шоутайм, 14 добави Александър Иванов, а по 12 – Дамян Шишков и Петко Петков. За Шабла Хакан Сербезов и капитанът Ивайло Тодоров нанизаха по 16 точки.