Дузпа спаси Монако срещу десетима от Монпелие (видео)

Отборите на Монако и Монпелие завършиха наравно 1:1 на “Луи II” в двубой от седмия кръг на Лига 1.

Още в 19-ата минута Тежи Савание си изкара червен картон за удар с високо вдигнат крак срещу Флорентино Луиш. Само пет минути по-късно Уисам Бен Йедер се разписа, но голът не беше зачетен поради негова засада. До края на мача последва тотален натиск от страна на монегаските, но въпреки това те допуснаха попадение в 51-ата минута. Тогава Стефи Мавидиди се пребори с Джибрил Сидибе за топката в центъра, пробяга голямо разстояние с нея и я прати в противниковата мрежа. В 70-ата минута домакините получиха дузпа за фаул на Арно Суке спрямо Желсон Мартинш. Бен Йедер се зае с изпълнението и оформи крайното 1:1. И двата отбора имат по 11 точки, но с по-добрата си голова разлика Монпелие е шести, докато Монако е седми.

Анже и Метц също завършиха 1:1 след голове на Томас Мангани (38’ - дузпа) и Опа Нгует (39’) в рамките на две минути. Нант пък надигра Брест с 3:1 на своя стадион. Това стана след голове на Рандал Коло Муани (16’), Людовик Блас (30’) и Абдул Кадер Бамба (79’), а попадението на гостите беше дело на Ромен Февре (68’).