Кристъл Палас изпусна победата в края

Кристъл Палас допусна изравняване в последната минута на редовното време в домакинството си срещу Брайтън и срещата от петия кръг на Висшата лига завърши 1:1. Резултатът до голяма степен е закономерен, тъй като отборът на Рой Ходжсън поведе след спорна дузпа в 19-ата минута, а след това повече пазеше преднината си, отколкото да опитва да създава нещо.

“Орлите” поведоха рано с гол на Вилфрид Заха от дузпа, отсъдена за нарушение на Лампти срещу Мичи Батшуай. Белгийският нападател падна много лесно в наказателното поле, а контактът му с играча на съперника бе минимален. След гола Палас отстъпи инициативата и в дълги периоди Брайтън имаше предимство.

Домакините обаче се защитаваха на ниво до последната минута. Към края на срещата гостите натиснаха и стигнаха до заслужено изравняване след хубав удар на Мак Алистър. В добавеното време, което стигна до 10 минути, капитанът на Брайтън Люис Дънк получи червен картон, след като влезе много остро в краката на Гари Кейхил в опит да достигне една топка.