Йордан Александров спечели три златни медала на финалите на ДП по спортна гимнастика

Шампионът в многобоя Йордан Александров от клуб СКГСФ "Стрийт Уоркаут България" спечели три златни медала на финалите на отделните уреди при мъжете на държавното лично отборно първенство за Купа "България" по спортна гимнастика, което завърши в Пловдив.
Националът завоюва титлите на висилка с оценка 13.650 точки, на успоредка с 13.800 и на кон с гривни с 12.350 точки. На последния уред той раздели първото място с Радослав Рачев (ГСК Интерком груп-Черноморски юнак), който също има 12.350.

На земя шампион стана Радослав Рачев с 12.500 точки, на халки първи е Христос Маринов (СКГСФ "Стрийт Уоркаут България") с 13.750 точки, а на прескок златото взе Едуард Радев (ГСК Интерком груп-Черноморски юнак) с 12.000 точки.
При младежите шампионът в многобоя Теодор Трифонов (СКСГ Светкавица) взе четири титли - на земна гимнастика, на хлки, на прескок и на успоредка, както и сребро на кон с гривни.

На финалите при жените доминираха победителката в многобоя Йоана Янкова (ГСКСП Любчо Солачки) и вицешампионката Рая Ранчова (СгК Левски-Спартак).
Янкова стана първа на прескок с 12.025 точки и на смесена успоредка с 11.600 точки, както и втора на греда с 11.766 точки и на земя с 11.733 точки.
Ранчова е шампионка на греда с 12.200 точки и на земя с 11.766 точки, втора на прескок с 11.975 точки и трета на успоредка с 11.200 точки.
При кадетките Дарина Начина (ГСКСП Любчо Солачки) спечели първи места на греда и земя, на прескок победи Лъчезара Янкова (ГК Спартак, Пловдив), а на смесена успоредка триумфира Снежана Димитрова (ГСК Интерком груп-Черноморски юнак), която вчера стана първа в многобоя.