Каляри изкова първа победа и влоши още повече положението на Торино

Отборът на Каляри се поздрави с първа победа за сезона в Серия “А” след 3:2 над Торино като гост в мач от 4-ия кръг. В същото време домакините остават без нито една точка, но са и с двубой по-малко.

Джовани Симеоне се отличи с два гола за сардинци, като оказалият се победен в 73-ата минута дойде след грешка на вратаря Салваторе Сиригу.

Иначе лидерът на “биковете” Андреа Белори вкара за 1:0 още в 4-ата минута от дузпа, но след само четвърт час резултатът беше обърнат. Жоао Педро изравни в 12-ата, а в синът на Диего Симеоне направи 1:2 в 19-ата.

Четири минути след началото и на втората част Белоти беше точен за 2:2. След това обаче Каляри успя да стигне до успеха.

В добавеното време на двубоя Белоти засече топката с перфектна задна ножица, но вратарят Алесио Краньо успя да спаси.