ЦСКА срази Динамо и продължава да гони водачите (видео)

ЦСКА (Москва) спечели с 3:1 дербито с Динамо (Москва) и се укрепи на третото място в руската Премиер лига. Всички голове паднаха след почивката, като за "армейците" вкараха Константин Кучаев, Чидера Еджуке и Игор Дивеев, а Никола Моро беше точен за динамовци, които бяха водени от новия си старши треньор Сандро Шварц. Роман Евгениев от гостите получи червен картон в 75-ата минута.

ЦСКА изостава само на две точки от лидерите в класирането Зенит и Спартак (Москва), а Динамо е на 7-о място.

Старши треньорът на ЦСКА Виктор Гончаренко не можеше да използва по различни причини няколко ключови футболисти, сред които Марио Фернандес и исландците Хьордур Магнусон и Арнор Сигурдсон. В предни позиции стартираха Фьодор Чалов и Чидера Еджуке, а Никола Влашич имаше най-офанзивни функции от петимата халфове.
В състава на Динамо ги нямаше контузеният Силвестър Игбун и наказаният Сергей Паршивлюк. Динамовци започнаха в атака само с Вячеслав Грульов, а на пейката остана Николай Комличенко. Завърналият се в тима Роман Нойщетер също беше сред резервите.
Чалов прати топката във вратата на Антон Шунин още в 3-ата минута, но голът беше отменен заради нарушение на Константин Кучаев. Динамо веднага отговори с опасна атака и удар на Клинтън Н'Жие, спасен от Игор Акинфеев.
В 15-ата минута Иван Ордец изгуби топката и от Чалов тя отиде в Кучаев. Последва силен изстрел под гредата, но Шунин се намеси подобаващо. В средата на полувремето Вадим Карпов от ЦСКА получи травма и вместо него влезе Алан Дзагоев. Опитният халф се включи силно и след негово подаване Иван Обляков можеше да открие за "армейците", но Шунин докосна топката, след което тя се отби от гредата.
След почивката ЦСКА имаше сериозно надмощие и заслужено стигна до победата. Първия гол вкара Кучаев в 51-ата минута. Офанзивният халф на домакините направи двойно подаване с Чалов, излезе сам срещу Шунин и технично го прехвърли.
Само три минути по-късно защитата на Динамо не се ориентира след центриране от статично положение, топката стигна до Еджуке и нигериецът не сбърка. Интригата обаче се върна много бързо. Даниил Лисовой подаде на Моро и хърватинът с плътен шут от границата на накаазателното намали на 1:2.
В 67-ата минута отбраната на Динамо отново показа колебания, а Игор Дивеев се възползва и вкара трети гол за ЦСКА. Четвърт час преди края Роман Евгениев си изкара втори жълт картон и динамовци доиграха мача с човек по-малко.
В следващия кръг ЦСКА ще е домакин Арсенал (Тула), а Динамо ще посрещне Сочи.