Черноморец удари Шумен 2007 в Балчик

Футболистите на Черноморец (Балчик) постигнаха поредна победа у дома срещу Шумен 2007 (Шумен). Двубоят се игра на градския стадион в Балчик и беше от Х-тия кръг от първенството в Трета лига – Североизточна аматьорска група.

Гостите от Шумен поведоха в резултата с ранен гол на Мартин Иванов в 8-та мин. отпряк свободен удар. В 16-та мин. Генади Луго след изпълнение от корнер изравни резултата. В края на първата част Балчиклии обърнаха мача в своя полза след гола на Николай Иванов.

След статично центриране в наказателното поле на гостите се стигна до неразбирателство на вратаря Иван Иванов и централния защитник Евгени Стоянов. Те се сблъскаха взаимно, в резултат на което вратаря изтърва топката и за нападателя на Черноморец (Балчик) не остана нищо друго освен да я насочи в опразнената врата на  гостите – 2:1.

През втората част отново след корнер и недобро подреждане на защитниците на гостите - Мирослав Начев простреля с глава вратата на шуменци – 3:1. Даниел Димов от дузпа покачи на 4:1 след като Мишо Венков в единоборство за топката са подхлъзна- падна в наказателното си поле, но топката удари ръката му. Няколко минути следтова капитана Юлиян Загоров намали на 4:2.

Последваха нови атаки на шуменци –Румен Николов беше изведен очи в очи с вратаря на домакините Христо Ковачев, но пропусна - удари гредата.

Черноморец вкара последния си за мача гол отново след центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле на Шумен 2007, реализирано от Даниел Димов. В оставащото до края на мача време двата отбора имаха още изгодни за гол положения, но пропуснати от нападателите.