Вердер удържа Фрайбург (видео)

Отборите на Фрайбург и Вердер завършиха наравно 1:1 в двубой от четвъртия кръг на Бундеслигата.

Домакините започнаха мача силно и логично поведоха в 15-ата минута, когато Филип Лиехарт беше точен след изпълнение на корнер. В 21-ата неговият съотборник Джонатан Шмид също се разписа, но ВАР отмени неговото попадение. Лошият късмет на Фрайбург продължи и в 25-ата минута, когато Никлас Фюлкруг изравни от дузпа, свирена за фаул на Николас Хьофлер срещу Леонардо Битенкурт. През втората част домакините бяха много по-настоятелни в търсенето си на нов гол, но вместо да стигнат до такъв, те направиха прекалено много пропуски.

Така Вердер е шести в класирането със 7 точки, а с две по-малко Фрайбург е десети.