Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Щутгарт удължи негативната серия на Херта (видео)

Щутгарт продължи с отличното си представяне и спечели с 2:0 гостуването си на Херта. Новакът в Бундеслигата записа втора победа в последните си три мача и е с актив от 7 точки след четвъртия кръг. Кемпф откри резултата в деветата минута, а Кастро удвои преднината на гостите в 68-ата минута.

Тимът на Пелегрино Матарацо можеше да открие още в осмата минута, но удар на Каладжич завърши в гредата. Секунди по-късно Кемпф засече с глава центриране на Дидави и Щутгарт поведе. Херта имаше нужда от време, за да реагира на ранното попадение, но имаше предимство във втората част на първото полувреме и създаде няколко положения, които не успя да реализира.

В началото на втората част Каладжич пропусна нова добра възможност за гостите. Домакините продължаваха да не се възползват от шансовете си и в 68-ата минута бяха наказани. Гонсало Кастро се разписа след подаване на Климович и даде солиден аванс на Щутгарт. Опитите на берлинчани да стигнат до почетен гол не завършиха с успех и те записаха трета поредна загуба.