Септември (София) взе труден успех над Литекс (видео)

Отборът на Септември (София) постигна труден успех с 1:0 над Литекс в двубой от 10-ия кръг на Втора професионална лига. В герой за домакините се превърна Марио Илиевски, който заби единственото попадение в сблъсъка. Това бе пета поредна победа за столичани, които показват страхотна форма. Тимът на Живко Желев пък има три поражения в последните пет срещи от второто ниво на българския футбол.

Първото попадение падна в 24-ата минута, когато стражът на гостите Станислав Нисторов и Християн Петров направиха груба грешка, от която се възползва Марио Илиевски, който без проблем прати коженото кълбо в мрежата на гостите от Ловеч.

В 50-ата минута Йоан Бауренски засече с глава центриране от фаул, но ударът му не успя да попадне в мрежата на столичани.

Пет минути по-късно нападателят на Септември Цветомир Вачев пропусна отлична възможност да вкара втори гол във вратата на Литекс. Младият нападател получи удобна топка в наказателното поле, но той стреля твърде неточно.

В 74-ата минута Християн Петров върна топката в наказателното поле към Стефан Неделчев, който от близка дистанция не успя с глава да изравни резултата на стадион "Драгалевци".

До края на срещата гостите се опитаха да стигнат до точката, но защитата на Септември се справи и напълно заслужено домакините спечелиха двубоя.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) - ЛИТЕКС 1:0