Нефтохимик срази Дунав и се класира за първата осмица на Суперлигата (снимки)

Волейболният шампион Нефтохимик 2010 (Бургас) спечели Група 1 от квалификационните турнири за определяне на първа и втора осмица в Суперлигата на България за сезон 2021/21. Бургазлии надиграха категорично Дунав (Русе) с 3:0 (25:18, 25:16, 25:16) в последния си мач на турнира, игран тази вечер пред около 150 зрители в зала "Младост".

Така шампионите завършиха като победители в групата с 3 победи от 3 мача и 9 точки, като се класира за първата осмица на Суперлигата. Дунав пък остана трети с 1 победа, 2 загуби и 4 точки, като ще продължи битката за място в първата осмица с ЦСКА, който завърши втори. Двата тима ще играят помежду си в серия до 2 победи от 3 мача, като се зачита и срещата между двата тима в групата. А в групата "червените" се наложиха много трудно с 3:2 гейма, което означава, че Дунав ще бъде домакин на следващия мач.

Двата тима започнаха равностойно в първия гейм, но постепенно Нефтохимик наложи играта си. Шампионите позволиха на Дунав да изравни на два пъти, но не допуснаха изненада - 25:18 и 1:0. Русенци започнаха добре във втория гейм, но Нефтохимик успя да наложи волята си и да спечели с убедителното 25:16. В третата част нещата се развиха идентично и Нефтохимик се поздрави с победата след 25:16 и 3:0.

Най-полезен за Нефтохимик бе Златко Кьосев с 14 точки (1 ас, 81% ефективност в атака и 33% позитивно посрещане) за победата. Жани Желязков добави още 10 точки (1 блок, 3 аса и 50% ефективност в атака) за успеха.

За тима на Дунав Дейвид Кръстев бе с най-голям актив - 11 точки.

ДУНАВ (РУСЕ) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 0:3 (18:25, 16:25, 16:25)
ДУНАВ: Николай Манчев, Дейвид Кръстев 11, Леон Тончев 7, Ангел Павлов 3, Георги Чалъков 3, Борис Наков 7 - Антон Василиев-либеро (Владимир Христов 4, Димо Димов, Александър Илиев)
Старши треньор: ДАНАИЛ МИЛУШЕВ
НЕФТОХИМИК 2010: Георги Братоев 2, Жани Желязков 10, Златко Кьосев 14, Денис Карягин 3, Илия Петков 9, Николай Николов 8 - Теодор Салпаров-либеро (Венцислав Трифонов 1, Мирослав Градинаров 5, Николай Колев 2, Стефан Георгиев 1, Мартин Пенев 1, Ивайло Лалов-либеро)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ.

Снимки: Фейсбук на Национална Волейболна Лига/National Volleyball League

Шампионите от "Нефтохимик 2010" записаха трета поредна победа в групата в Бургас и станаха първият отбор, класирал се за...

Публикувахте от Национална Волейболна Лига / National Volleyball League в Петък, 16 октомври 2020 г.