Италианец спря Кузманов в Лисабон

Националът на България за “Купа Дейвис” Димитър Кузманов отпадна на четвъртфиналите на турнира на червени кортове в Лисабон, който е от веригата “Чаланджър” и е с общ награден фонд от близо 45 000 евро. Кузманов отстъпи с 4:6, 3:6 пред 30-годишния италианец Алесандро Джанези след близо два часа игра.

Джанези взе първия сет с единствен пробив в седмия гейм. Във втората част пловдивчанинът навакса ранен пробив пасив, но след 3:3 загуби три поредни гейма, а с това и мача.

Припомняме, че по-рано в надпреварата Кузманов записа серия от 4 последователни победи - 2 в квалификациите и 2 в основна схема.

С достигането до четвъртфиналите Мико все пак заработи 1260 евро и си гарантира 19 точки за ранглистата, където в момента е №298. Джанези е доста по-напред - №164.