ЦСКА завърши с победа над Тетевен Волей в Бургас (снимки)

Волейболистите на ЦСКА завършиха с победа в Група 1 от квалификационните турнири за определяне на първа и втора осмица на Суперлигата за сезон 2020/21. "Червените" надиграха без проблеми Тетевен Волей с 3:0 (25:13, 25:19, 25:9) в последния си мач от групата, игран този следобед в зала "Младост" в Бургас.

Така ЦСКА завърши на второ място в класирането с 2 победи, 1 загуба и 5 точки, като най-вероятно ще продължи борбата за влизане в първата осмица с Дунав (Русе). По-късно тази вечер е последната среща на турнира между русенци и домакините от Нефтохимик 2010, които са с две победи. Тетевен пък приключи на последното 4-о място без нито една победа и със сигурност ще играе във втората осмица на Суперлигата.

Само победителят в в групата ще се класира директно за първата осмица наС уперлигата. А класиралите се на 2-ро и 3-то място ще продължават битката, като ще играят помежду си в серия до 2 победи от 3 мача, като се зачита и срещата между двата тима в групата.

В първия гейм "червените" доминираха изцяло, като започнаха ударно с 5:0, след което продължиха да увеличават разликата до крайното 25:13. Във втората ЦСКА отново поведе, но после ролите се размениха. Играта продължи точка за точка, след което армейците набраха инерция и постепенно увеличи дистанцията. В края "зелените" стопиха част от изоставането си, но не успяха да направят нищо повече - 25:19 и 2:0 за ЦСКА. Третата част стартира с разгромната преднина от 9:0 за ЦСКА. След поисканото техническо прекъсване резултатът претърпя малка промяна, но не бе достатъчно. "Червените" оставиха съперника на едва 9 точки.

Над всички за ЦСКА за пореден път бе Димитър Димитров със 17 точки (4 блока, 3 аса и 38% ефективност в атака) за победата.

За тима на Тетевен Стефан Иванов приключи с 11 точки.

ЦСКА - ТЕТЕВЕН ВОЛЕЙ 3:0 (25:13, 25:19, 25:9)
ЦСКА: Делчо Раев 2, Димитър Димитров 17, Ивайло Стефанов 7, Мартин Павлов 6, Андрей Христов 11, Борислав Манолов 4 - Валентин Пейчев-либеро (Християн Великов 1)
Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ
ТЕТЕВЕН ВОЛЕЙ: Павел Иванов 4, Кристиян Цветанов, Стефан Иванов 11, Илиян Иванов 7, Даниел Тошев 1, Руско Тонев 3 - Кристиян Петров-либеро (Георги Стоянов 4, Марин Маринов)

Старши треньор: ПЕТЪР МЕЧКАРОВ.
Снимки: Фейсбук на Национална Волейболна Лига/National Volleyball League

ЦСКА спечели срещу "Тетевен Волей" с 3:0 (25:13, 25:19, 25:9) в последния си мач от групата в Бургас за определяне на...

Публикувахте от Национална Волейболна Лига / National Volleyball League в Петък, 16 октомври 2020 г.