Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Зверев е на полуфинал в Кьолн, Рубльов срещу Шаповалов в Санкт Петербург

Водачът в схемата Александър Зверев се класира за полуфиналите в първото издание на турнира по тенис на твърди кортове в зала на родна земя в германския град Кьолн с награден фонд 325610 евро. Седмият в световната ранглиста Зверев елиминира Лойд Харис (ЮАР) с 6:4, 3:6, 6:0 за 105 минути. Германецът поведе с 3:1 по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част той започна с пробив, но допусна обрат. Това амбицира максимално Зверев и до края представителят на домакините не даде гейм на съперника.

Зверев, който стигна до финала на Откритото първенство на САЩ през миналия месец, се опитва да спечели първа титла от май миналата година в Женева.

Междувременно Андрей Рубльов се класира за за първи път в кариерата си за полуфиналите на турнира по тенис в руския град Санкт Петербург с награден фонд от 1.399 милиона долара. Поставеният под номер 3 представител на домакините разби британеца Камерън Нори с 6:2, 6:1 за малко повече от час. Рубльов спечели 21 от 27 разиграни точки на първи сервис и не допусна пробив в мача. Той продължи силната си серия през сезона с 32-и успех в 39 мача, което го изкачи в топ 10 на световната ранглиста.

22-годишният руснак, който се стреми към четвърта титла за сезона, ще играе на полуфиналите срещу Денис Шаповалов (Канада). Вторият в схемата Шаповалов елиминира финалиста от 2016 година и пети поставен Стан Вавринка (Швейцария) с 6:4, 7:5. Канадецът сервираше солидно, като взе 42 от 50 разигравания при първи сервис. Той реализира единствен пробив в петия гейм на първия сет, а във втората част стигна до ключов брейк за 6:5, след което затвори мача при собственото си подаване.