Николай Желязков: Подценихме ЦСКА, но успяхме да излезем от трудна ситуация

Нефтохимик с втора победа в Бургас след труден успех над ЦСКА (снимки)

Нефтохимик 2010 (Бургас) надигра ЦСКА с 3:1 гейма, във втория си мач от група 1 от предварителните турнири и за записа втора победа. Успехът не дойде лесно, а „червените“ максимално успяха да затруднят шампионите. Треньорът на бургазлии Николай Желязков заяви след мача, че се радва от факта, че неговите момчета са успели да преодолеят труден момент и да затворят мача.

„Първите два гейма ги спечелихме сравнително лесно, след което за съжаление подценихме противника. Бях обърнал внимание на момчетата, че тимът на ЦСКА има две лица. Първите два гейма те имаха едното си лице, след което ние направихме много леки грешки, което върна ЦСКА в мача. Разиграха се. Играха освободено без напрежение, че могат да загубят някоя точка. Рискуваха много началния си удар и успяха да ни затруднят в посрещане. Получи се един, такъв тежък мач. Затова много съм доволен от факта, че въпреки всичко успяхме да покажем характер в това положение. Излязохме от трудна ситуация и затворихме мача в наша полза.“