Еквадор разгроми Уругвай

Уругвай удари Чили в последните секунди (видео)

Отборът на Еквадор записа впечатляваща победа над Уругвай в двубой от световните квалификациии за Мондиал 2022 в зона Южна Америка. Еквадорците победиха своя съперник с 4:2, като двубоят беше белязан от честата употреба на ВАР. Две попадения на Уругвай и едно на домакините бяха отменени след употребата на видео асистент рефера.

Резултатът беше открит в 14-ата минута от Мена Делгадо, който се разписа с удар от границата на наказателното поле, който прехвърли стража на гостите. Четири минути по-късно гол на Уругвай беше отменен след употреба на ВАР. В 35-ата и попадение на Еквадор не беше зачетено. В добавеното време на първата част Естрада Мартинес удвои за Еквадор. В началото на втората част попадение за Уругвай беше отменено за игра с ръка.

В 52-ата минута домакините стигнаха до трети гол чрез Мартинес, а четвърт час преди края и Плата записа името си сред голмайсторите. В 83-ата уругвайците стигнаха до гол от дузпа чрез Луис Суарес. Новото попълнение на Атлетико Мадрид отбеляза и втори гол за тима си, като отново се разписа от дузпа дълбоко в добавеното време.

С успеха Еквадор събра първите 3 точки в актива си и върви на четвърто място във временното класиране, докато Уругвай е пети също с 3 точки.