Дреновец измъкна победата от Струмска слава и чака ЦСКА 1948

Третодивизионния Дреновец успя да елиминира Струмска слава в мач от втория предварителен кръг на Купата за България. Представителят от Северозападната Трета лига, който се намира на 12-а позиция във временното класиране, се наложи с 2:1, а мачът стигна до продължения. Головете дойдоха в края на срещата, като Георги Илиев вкара първото попадение в 86-ата минута. В заключителните секунди на двубоя Дилчовски (90+3’) изравни за гостите от Радомир, но отново Илиев донесе победата на аутсайдерите в 94-ата минута.

Въпреки резултата двата отбора изиграха равностойна среща с положения и пред двете врати, като отличните изяви на вратаря Радослав Костадинов подпомогнаха за това Дреновец да не допусне повече от едно попадение. В 86-та минута хубаво центриране отдясно на Кристиан Здравков стигна до главата на Георги Илиев, който успя да насочи топката добре и да я вкара във вратата на радомирци. Все пак гостите стигнаха до попадение след центриране от фаул, след което се получи разбъркване в наказателното поле, но Дилчовски се оказа най-съобразителен и успя да изравни резултата. Така срещата стигна до продължения, но крайната радост отново бе за домакините от Трета лига. 4 минути след началото на първата част от продълженията, Георги Стоянов подаде на Илиев около точката за изпълнение на дузпа и нападателят отбеляза второто си попадение в мача, което се оказа и достатъчно Дреновец да излезе победител. Трябва да се отбележи, че дуото Георги Стоянов - Георги Илиев остави отлични впечатления с комбинациите си и бе над всички на терена.

По този начин Дреновец донесе една от изненадите в турнира и се превърна в 9-ия тим от третото ниво на българския футбол, който достига до 1/16-фаза на турнира. В следващия кръг отборът посреща ЦСКА 1948.