Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Роналдо спаси Ювентус срещу Рома (видео)

Отборите на Рома и Ювентус завършиха наравно 2:2 на “Олимпико” в дербито от втория кръг на Серия “А”. Жордан Верету (31, 45+1') на два пъти даваше аванс на римляните, но "Старата госпожа" успяваше да изравни чрез Кристиано Роналдо (44', 69'). И на двамата първите голове бяха реализирани от дузпа. Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като в 62-ата минута беше изгонен Адриен Рабио.

Пауло Фонсека бе направил три промени в своя състав. Мараш Кумбула дебютира за тима, а в халфовата линия причината за служебната загуба от Верона - Амаду Диавара, бе отстъпил мястото си на Давиде Сантон, докато Хенрих Мхитарян зае типичната си позиция на крилото, тъй като Един Джеко се завърна като титуляр и водеше атаката.
Схемата на игра на Ювентус претърпя промяна и този път тя бе 4-4-2. Въпреки това, имаше само едно ново име в състава и това бе Алваро Мората, който се присъедини към отбора преди дни. Той игра в нападение заедно със суперзвездата Роналдо.
В 12-ата минута Мхитарян финтира Леонардо Бонучи и излезе сам срещу Войчех Шчесни, който обаче спаси удара му. В следващите минути Ювентус владееше топката, а неговият съперник разчиташе на контраатаки. В 31-ата минута съдията посочи бялата точка за игра с високо вдигната ръка на Рабио при удар на Верету. Именно французинът се зае с изпълнението на дузпата и неговият шут се оказа прекалено силен за Шчесни, който успя само да докосне топката преди тя да се оплете в мрежата му. Веднага след това Ювентус създаде първото си опасно редовно положение, след като Роналдо центрира, а Джанлука Манчини и Аарън Рамзи скочиха за топката до вратата, като в крайна сметка Рамзи не успя да нанесе добър удар.
В 44-ата минута "бианконерите" също получиха дузпа, и то отново за явна игра с ръка, след като Лоренцо Пелегрини по този начин спря дрибъла на Роналдо. Така португалецът реализира наказателния удар, с което изравни резултата, но не задълго. Само две минути по-късно домакините организираха скоростна контраатака, при която имаха числено превъзходство. Мхитарян намери откъсналия се Верету, който прати топката покрай Шчесни за втория си гол в мача.
В 51-ата минута Педро Родригес пробва техничен удар от фаул, който беше избит от Шчесни. В 56-ата Джеко пропусна отличен шанс да увеличи преднината на Рома, след като получи топката на много добра позиция, но необезпокояван нацели страничната греда. В 62-ата минута положението за Юве се стъжни още повече, след като Рабио получи втори жълт картон за влизане в краката на Мхитарян и така той беше изгонен от игра, с което халфът ще пропусне и дербито с Наполи.
В 69-ата обаче Роналдо за втори път в мача изравни за своя тим. Тогава той се извиси над Бруно Перес и засече центриране на Данило. Португалецът вече има точно 450 гола в петте водещи първенства. До края на мача "джалоросите" така и не намериха начин да стигнат до победен гол, а техният опонент удържа равенството.
Така Рома спечели първата си точка през сезона след служебната загуба от Верона, докато Ювентус е с 4 пункта, след като победи Сампдория с 3:0 в първия кръг.

РОМА - ЮВЕНТУС 2:2

1:0 Верету (31' - дузпа)
1:1 Роналдо (44' - дузпа)
2:1 Верету (45+1')
2:2 Роналдо (69')

Рома: Миранте, Манчини, Ибанес, Кумбула, Сантон, Верету, Пелегрини, Спинацола, Мхитарян, Педро, Джеко

Ювентус: Шчесни, Данило, Бонучи, Киелини, Кулушевски, Маккени, Рабио, Куадрадо, Рамзи, Мората, Роналдо