Фрайбург изпусна да бие Волфсбург в последния мач от кръга

Фрайбург пропусна да надвие Волфсбург в заключителния мач от втория кръг на германския елит. Срещата в полите на Шварцвалд завърши 1:1, с което и двата тима все още са непобедени. Голмайсторът на домакините Нилс Петерсен беше точен за 1:0 в 11-ата минута, но три минути преди почивката Йосип Брекало изравни при една от малкото възможности за “вълците”, възползвайки се и от рикошет.

През второто полувреме Фрайбург беше пълен господар на терена, но така и не намери отново пътя към мрежата на Коен Кастеелс. Най-близо до попадението беше Баптист Сантамария в 66-ата, но изстрелът му се отби в гредата.

След седмица Фрайбург гостува на Борусия (Дортмунд), а Волфсбург посреща Аугсбург.