Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) /Почивка/ 1:0

Смолов зарадва Локо (М) в дербито с ЦСКА (видео)

Локомотив (Москва) победи с 1:0 ЦСКА (Москва) в столичното дерби от 9-ия кръг на руското първенство. Фьодор Смолов вкара единствения гол в края на първото полувреме след пас на Антон Миранчук, а ЦСКА игра с човек по-малко след 60-ата минута, когато беше изгонен Кристиян Бистрович.

Преди този мач ЦСКА постигна три поредни победи и се залепи за лидерите в класирането. Локомотив пък прекъсна серия от негативни резултати с минимален успех срещу Тамбов.
Днес "железничарите" започнаха в предни позиции със Смолов и Едер, а на пейката остана Франсо Камано. Наставникът на "армейците" Виктор Гончаренко пък гласува доверие на върха на атаката на Чидера Еджуке вместо на Адолфо Гаич или Фьодор Чалов.

ЦСКА стартира със самочувствие и Константин Кучаев имаше отлична възможност да открие резултата в 10-ата минута, но прехвърлящият му удар прати топката встрни от целта. Никола Влашич също шутира опасно, но над напречната греда.
Локо действаше по-предпазливо и имаше късмет в 30-ата минута, когато нов силен удар на Влашич се отби от неговия сънародник Ведран Чорлука. В 38-ата Иван Обляков комбинира с Кучаев, но отново ударът на халфа се оказа неточен.

В края на полувремето ролите се смениха и Смолов пропусна от чиста позиция, но в 45-ата минута коригира мерника си. Едер проби и центрира към Владислав Игнатиев, но Игор Акинфеев спаси неговия изстрел. Топката отиде при Антон Миранчук, който я чукна към Смолов и той не сгреши.
В 49-ата минута Чорлука тества рефлекса на Акинфеев, който запази надеждите на ЦСКА. В 51-ата Смолов нацели гредата, а в 53-ата Еджуке пропиля стопроцентова възможност да изравни. След час игра халфът на ЦСКА Кристиян Бистрович фаулира грубо Игнатиев, което му донесе втори жълт картон и "армейците" останаха с човек по-малко.

До края гредата още веднъж спаси ЦСКА след изстрел на Смолов, а влизането в игра на Чалов, Арнор Сигурдсон и Наяир Тикнизян не помогна на тима да избегне поражението.