Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Брюж спечели дербито срещу тима на Велковски (видео)

Бившият защитник на Славия Димитър Велковски беше титуляр за Серкъл Брюж, а отборът му загуби с 1:2 градското дерби срещу Брюж от 7-ия кръг на белгийското първенство. Крепин Диата и Симон Дели бяха точни за домакините, а за тима на Велковски се разписа Антони Мусаба.

Диата изведе напред Брюж в 22-ата минута след подаване на Михаел Кърменчик. В самото начало на втората част Дино Хотич изведе Мусаба, който стреля покрай Симон Миньоле за 1:1. В 68-ата минута Дели засече центриране от корнер и донесе трите точки на Брюж.
В друг мач снощи Шарльороа завърши 1:1 при визитата си на Мускрон. Иван Горанов изобщо не беше в групата на гостите, които  до момента имаха само победи.

Шарльороа остава начело в класирането с 19 точки, следван от Брюж и Беершот с по 15. Льовен на Кристиян Малинов е на 7-о място, а Серкъл Брюж на Велковски е 9-и.