Динамо (Брест) удари БАТЕ със скандален гол преди сблъсъка с Лудогорец (видео)

Съперникът на Лудогорец в Лига Европа - Динамо (Брест), срази БАТЕ Борисов с 4:2 като гост в дербито на 25-ия кръг на първенството на Беларус. Динамо, който е миналогодишен шампион, се придвижи след тази победа на 6-о място в класирането с 38 точки. БАТЕ води с 49, с 2 повече от втория Неман (Гродно). Срещата на Динамо и Лудогорец е в четвъртък в Минск.

В герой за гостите от Брест се превърна ветеранът Сергей Кривец, който нокаутира бившия си отбор с два гола. Истински скандал обаче предизвика първото попадение на Кривец в 91-ата минута, с което той направи резултата 2:3. Ударът му се отби в горната греда, тупна на голлинията и съдията зачете попадение. Това отприщи яростта на феновете на БАТЕ и те започнаха да скандират: "Позор, Позор!"

Седко в 9-ата минута и Савицки в 49-ата направиха 0:2 за Динамо, но Мукам в 71-ата и Неманя Милич в 80-ата изравниха. Мукам се разписа след асистенция на неостаряващия Павел Нехайчик, а след това асистира на Милич за 2:2. Тогава на сцената се появи Кривец, който изведе своите напред със спорния гол в 91-ата минута, а след това вкара и още едно попадение в 94-ата за крайното 2:4.