Игокеа се класира за първи път за груповата фаза на баскетболната Шампионска лига

Отборът на Игокеа (Босна и Херцеговина) се класира за първи път в групите на Шампионската лига по баскетбол. В двубой, игран в "Арена Ботевград", босненският шампион победи португалския Спортинг със 70:64 (16:11, 16:16, 14:20, 24:17), за да си осигури за първи път място в най-силния турнир на ФИБА. Срещата наблюдаваха посланиците на Босна и Херцеговина в България и Северна Македония.
Тимът на Игокеа попада в група с Апоел Йерусалим (Израел), Лимож (Франция) и Тюрк Телеком (Турция).

Така четирите отбора, които се класират от квалификациите, са Цмоки Минск, Игокеа от турнира в Ботевград и Керавнос и Бакен Беърс от надпреварата в Кипър.

Мачът започна много оспорвано с няколко обрата като едва в края на първия период Игокеа успя да поведе за първи път с по-голям разлика от 5 точки при 16:11. Шампионът на Босна продължи в добро темпо и след втория период като направи серия 5:3, за да поведе за първи път със 7 при 21:14. Португалците не се отказваха и за кратко върнаха нещата отново в своя полза минута преди края на втората част, но на почивката Игокеа отново поведе с 32:27 на полувремето.

През цялата трета четвърт Игокеа имаше аванс като най-много успяваше да поведе със 7. В края на третата част обаче след три поредни тройки Спортинг се върна в мача и поведе с една точка след 30 минути игра. Три минути след началото на последната Игокеа стигна до нов обрат, повеждайки с най-голямата разлика до момента в мача при 57:49. Спортинг се опитваше да свали и 38.8 секунди свали изоставане на 3 при 63:66. Игокеа вкара два фаула, за да покачи на 5. Спортинг вкара един фаул от три в последните атаки, но не успя да стигне до обрат.

Най-резултатен за успеха на Игокеа с 16 точки и 8 борби беше Джаки Кърмичъл. Никола Йованович вкара 15 точки, а с 10 точки завърши Марко Йосило.

За Спортинг с 16 точки се отличи Траванте Уилиямс, а по 12 добавиха Джален Хенри и Джон Фийлдс.