Берое с тежка загуба от румънци в контрола

Берое загуби втората си контрола в спортна зала "Стара Загора" от тима на Университатя Крайова с 58:88. Умората в тима на домакините натежа в днешната среща и това си пролича в хода на целия двубой.

Берое започна добре днешния мач, но въпреки това след няколко минути гостите успяха да поведат. В средата на частта "зелените" изравниха, но до края Университатя успя да поддържа макар и минимална преднина. В заключителните секунди гостите отбелязаха на два пъти и затвориха частта при 20:12 в своя полза.

Далеч по-резултатни бяха вторите 10 минути на двубоя. И двата тима успяха да намерят правилния път към противниковия кош. Румънският тим продължи да бъде по-свежия на игрището. Това си пролича от няколко успешни нападения в заключителните минути преди почивката. Паузата в мача дойде при резултат 33:45.

След почивката умората в редиците на Берое излезе на преден план. Старозагорци отстъпиха пред по-агресивната игра на своя опонент. На този фон гостите наредиха и успешна стрелба от зоната на трите точки. В края на третата четвърт "зелените" вече изоставаха с 28 точки от румънския си противник - 44:72.

В последната четвърт картината на терена не се промени съществено. Дистанцията в резултата се запази около 30 точки. Последната сирена дойде при 88:58 в ползва на Университатя.