Юношите до 16 победиха Черна гора на турнира в Хърватия

България стартира с победа на международния турнир за юноши до 16 години "Влатко Маркович" (родени 2005 година), който се провежда в Осиек (Хърватия). Днес нашите момчета се наложиха с 1:0 над връстниците си от Черна гора, като единственото попадение падна в 45-ата минута чрез автогол на Драган Миранович след атака и шут на Захари Атанасов.

Възпитаниците на Стефан Колев и Георги Георгиев можеха да се поздравят и с по-изразителен успех, но нямаха шанс пред гола при няколко изгодни ситуации през второто полувреме, удариха и два пъти гредите.
Първата част протече равностойно и без сериозни опасности пред двете врати. България поведе малко след почивката, когато футболист на съперника си отбеляза автогол. Влезлият като смяна Петър Кирев можеше да покачи на 2:0, но ударът му отблизо бе спасен, а впоследствие изстрел на Георги Караиванов срещна и гредата.

Следващият двубой на младите "лъвчета" на хърватска земя е утре (24 септември) от 13:15 ч. срещу Катар. След тях играят Черна гора и домакина Хърватия. Третата ни среща е с домакините, а след това съобразно класирането в групите отборите ще се срещнат в директен сблъсък за място.

състав на България: Александър Маджаров, Борислав Даскалов, Стилиян Стойчев, Росен Маринов, Захари Атанасов (78- Александър Георгиев), Васил Василев (41- Кристиян Георгиев), Любомир Тодоров, Георги Караиванов (70- Петър Господинов), Виктор Добрев (41- Петър Кирев), Асен Митков (62- Мартин Драганов), Стефан Трайков (41- Чунг Тханг Нгуен-До)