Арда измести ЦСКА-София от тройката, Славия продължава без победа в efbet Лига (видео)

Великолепното представяне на Арда в първенството продължи и в мача срещу Славия. Тимът от Кърджали надигра белите с 2:1 като домакин и измести ЦСКА-София от третото място в efbet Лига.

Радослав Кирилов откри за Славия в 39-ата минута, но с попадения на Иван Коконов (73) и Радослав Василев (82) домакините осъществиха пълен обрат.

С този успех Арда събра 12 точки след шест изиграни кръга и продължава да е без поражение в шампионата.

Домакините започнаха по-добре двубоя и изпуснаха няколко отлични положения в началото на мача. В 6-ата минута Спас Делев преодоля Бенгюзов и шутира фалцово с десния крак, но Петков изби в корнер. След неговото изпълнение Ганев стреля с глава, но над вратата.

В 10-ата минута Арда организира контраатака, при която Ковачев изведе Спас Делев очи в очи с Петков, а стражът на белите спаси изстрела на нападателя.

Постепенно Славия изравни играта и на свой ред създаде две добри ситуации. Първо Гамаков засече с глава центриране от корнер, но Симеонов улови. В 31-ата минута пък Филип Кръстев осъществи самостоятелен пробив в наказателното поле на домакините, който завърши с прострелно центриране, но то не намери негов съотборник.

Арда отговори с удар на Делев от двайсетина метра в 35-ата минута, а Петков отново отрази. Секунди по-късно опасен шут на Ковачев профуча покрай лявата греда.

В 39-ата минута белите откриха резултата с първото си реално голово положение. Томбак центрира отдясно към задната греда, където Кирилов надскочи Лозев и с глава простреля Симеонов.
В тази ситуация вратарят на Арда успя да играе с топката, но я чукна в напречната греда и тя влетя в неговата мрежа.

Девет минути след почивката домакините поискаха дузпа. В тази ситуация Леони изпревари Стоев при пас от центъра на терена, играчът на белите го побутна, но реферът Валентин Железов прецени, че съприкосновението е леко и не посочи бялата точка.

Само 120 секунди по-късно, в 56-ата минута, Калоян Кръстев реализира с глава след центриране на Попадийн, но Железов отмени попадението, тъй като прецени, че таранът на гостите е натиснал с ръце Петко Ганев при единоборството във въздуха.

В 73-ата минута Арда изравни чрез Иван Коконов, който вкара петото си попадение от началото на шампионата. Резервата Радослав Василев свали с глава към своя съотборник, той овладя добре и от три метра фронтално срещу вратата реализира хладнокръвно покрай Петков.

Пълният обрат дойде в 82-ата минута, когато Леони проби отляво и намери Василев. Таранът на Арда преодоля Терзиев и останал сам срещу вратаря не сгреши за 2:1.

В заключителните секунди на срещата Славия можеше да стигне до точката, когато резервата Димитър Рангелов шутира от границата на наказателното поле, изстрелът преодоля вратаря на домакините, но Петко Ганев изчисти пред голлинията.

Така белите продължават да са без спечелен шампионатен двубой след шест изиграни кръга, в които имат пет поражения и едно равенство.

АРДА (КЪРДЖАЛИ) - СЛАВИЯ 2:1