Преотстъпен от Лудогорец класира Макаби за плейофите на ШЛ (видео)

Израелският Макаби Тел Авив си гарантира участие в плейофите на Шампионската лига, записвайки минимална победа с 1:0 при домакинството си на беларуския Динамо (Брест) от третия квалификационен кръг на турнира. Единствения гол в мача отбеляза преотстъпеният от Лудогорец плеймейкър Дан Битон, който беше точен от дузпа в 50-ата минута. Следващият противник на Макаби в състезанието е австрийският Ред Бул (Залцбург).

В друг двубой от квалификациите на ШЛ унгарският шампион Ференцварош постигна домакинска победа с 2:1 над Динамо (Загреб). Така маджарите се класираха за плейофите на турнира, където ще срещнат Мьолде. Още във втората минута Токмак проби в наказателното поле и центрира към Гергьо Ловренчич, чийто удар завърши в противниковата мрежа за 1:0 в полза на домакините. В 23-ата обаче Мирто Узуни имаше нещастието да си отбележи автогол след центриране от корнер и така балканците изравниха резултата. В 65-ата именно Узуни вкара победното попадение за своя тим, след като остана очи в очи със съперниковия вратар и прокара топката покрай него.
Норвежкият Мьолде пък се класира за плейофите, след като победи след изпълнение на дузпи при визитата си на азербайджанския Карабах. В редовното време двубоят завърши 0:0. Този резултат се запази и след продълженията, тъй като в 102-ата минута Етзаз Хюсеин от състава на гостите пропусна да се разпише от бялата точка. Те обаче бяха безпогрешни при последвалото изпълнение на дузпи и така отстраниха своя съперник с общ резултат 6:5. За Карабах точен при своята дузпа беше доскорошният халф на Черно море Патрик Андраде, но отборът все пак отпадна след пропуска на Бадави Гусейнов.