Италиански суперталант изхвърли Циципас от турнира в Рим

Италианецът Яник Синер победи с 6:1, 6:7 (9), 6:2 поставения под №3 грък Стефанос Циципас и се класира за третия кръг на турнира от серията "Мастърс" на червени кортове в Рим. Следващият съперник на участващия с "уайлд кард" представител на домакините ще бъде победителят от двубоя между българина Григор Димитров и японеца Йошихито Нишиока, който е по-късно днес.

19-годишният Синер направи страхотен мач срещу далеч по-именития си съперник и можеше да затвори двубоя съвсем спокойно в два сета, но краткотраен срив в края на втория и два пропилени мачбола го оставиха на корта за 2 часа и 15 минути.

В първия сет Синер спечели три от четирите гейма, в които Циципас сервираше, за да вземе убедително частта с 6:1. Италианецът поведе с 5:2 гейма и във втория сет, но Циципас успя да обърне резултата до 6:5, като сервираше за 1:1 сета. След поредния пробив на тийнейджъра обаче се стигна до тайбрек. В него и двамата тенисисти направиха някои грешки, но Циципас показа по-здрави нерви и изравни след 11:9 точки. При 7:6 и 9:8 Синер имаше мачболи, Циципас все пак се добра до третия сет.

Вместо обаче да се възползва от психологическото предимство и пропуснатите два мачбола от Синер в тайбрека, Циципас позволи на младия италианец да поведе с 4:0 в третия сет, което предреши и изхода на мача.
За Синер това бе втора победа в кариерата над играч от Топ 10 на световната ранглиста. До момента италианецът и Григор Димитров не са играли един срещу друг.