Италиански тийнейджър елиминира Вавринка на старта в Рим

Италианският тийнейджър Лоренцо Музети поднесе голямата изненада в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Мастърс" в Рим с награден фонд 3,854 милиона евро.

18-годишният квалификант Музети елиминира поставения под номер 10 вицешампион в надпреварата през 2008 година Стан Вавринка (Швейцария) с 6:0, 7:6(2) след 2:24 часа игра и записа първата си победа в основната схема на състезание на АТП.

"Гледал съм го по телевизията и знам, че е много труден съперник. Ще се насладя на победата и след това ще мисля за следващия кръг", коментира представителят на домакините, шампион от Откритото първенство на Австралия за юноши през 2019 година, който очаква мач срещу японеца Кей Нишикори.

Трикратният шампион от Големия шлем Вавринка стартира кошмарно и след голям брой непредизвикани грешки той загуби първите осем гейма в мача.
Опитният 35-годишен швейцарец все пак започна да намира играта си и успя да върне пробива и да изравни във втория сет при 3:3, след което се стигна до тайбрек. В него младокът отново доминираше, като взе шест от първите седем разигравания по пътя си към крайния успех.
"Първият сет беше почти перфектен. През втория той започна да играе по-добре, искаше да го спечели и да изравни резултата, но аз сервирах наистина много добре. Мисля, че това беше ключово за победата ми", заяви Музети, който е 249-и в световната ранглиста.
Полуфиналистът през 2014 година и номер 13 в схемата Милош Раонич (Канада) се класира за втория кръг след успех над французина Адриан Манарино със 7:6(3), 6:2.
Раонич пласира 12 аса и не допусна брейк в мача. Той спечели с тайбрек оспорвания първи сет, а във втория реализира пробиви в третия и в седмия гейм, за да триумфира.
Следващият съперник на канадеца ще бъде сърбинът Душан Лайович, който отстрани квалификанта Алехандро Давидович Фокина (Испания) с 6:4, 6:4.
Участващият с "уайлд кард" представител на домакините Салваторе Карузо надделя над квалификанта Тенис Сангрен (САЩ) с 3:6, 6:3, 7:6(4) и във втория кръг ще играе срещу поставения под номер 1 четирикратен първенец в турнира Новак Джокович (Сърбия).