Съперник на Нефтохимик в ШЛ с 4 контроли срещу Валдфиртел и Валентин Благинов

Съперникът на Нефтохимик в най-престижния евротурнир - Шампионската лига, австрийският първенец СК Задруга Айх/Доб изигра четири контроли със сънародниците си от Валдфиртел. "Северняците", в чиито състав е българинът Валентин Благинов, записаха две победи в домакинствата в Цветл - съответно с 3:1 и 3:2 гейма.

От своя страна Задруга спечели своите две домакински срещи също с 3:1 и 3:2 гейма.

Благинов направи много добро представяне, като в първия мач се отчете с 8 точки (3 блокади)

Във втората среща родният представител игра на още по-добро ниво, като се разписа с 12 точки (6 блокади)

Двубоите са част от предсезонната подготовка на двата тима преди новия сезон и участието в евротурнирите. Волейболистите на Задруга ще приемат два последователни турнира от квалификациите на Шампионската лига от 27 септември до 2 октомври, като ще бъдат в Блайбург.

Валдфиртел пък ще играе през ноември в третия по сила евротурнир - Купата на претендентите, срещу петия в Швейцария Линдарен Волей Люцерн.