Далас се класира за финала за Купа "Стенли" за първи път от 20 години

Далас победи Лас Вегас с 3:2 след продължение и стана шампион в Западната конференция на НХЛ. Тимът спечели серията с 4:1 успеха и се класира за финала за Купа "Стенли" за пръв път от 20 години насам.

Победното попадение в двубоя реализира Денис Гурянов в 3:36 минута на продължението.

Далас изигра страхотен мач и стигна до обрат, след като отстъпваше с 0:2 11 минути преди края.

Лас Вегас поведе с голове на Чандлър Стивънсън в първата третина и на Райли Смит в началото на третата, но Далас изравни с попадения на Джейми Бен в 50-ата и Йоел Кивиранта в 57-ата минута.
Вратарят на Далас Антон Худобин направи 34 спасявания.

Старс достига до финала за Купа "Стенли" за първи път от 2000 година. Тогава тимът загуби от Ню Джърси с 2:4.

Далас има само една Купа "Стенли" в историята си през сезон 1998/1999.

В спора за трофея в НХЛ Далас ще играе с победителя от финала на Изток между Тампа Бей и Ню Йорк Айлъндърс. Тампа Бей води в серията с 3:1 победи.