Саймън Йейтс спечели Тирено - Адриатико

Британецът Саймън Йейтс спечели 55-ото издание на колоездачното състезание Тирено - Адриатико, което служи като генерална репетиция за предстоящата Обиколка на Италия.

28-годишният Йейтс от тима на "Мичълтън-Скот" даде 18-о време в днешния осми етап на състезанието - 10,1 километра индивидуален часовник в Сан Бенедето дел Тронто. Той финишира с изоставане от 50 секунди от първия Филипо Гана, но това му бе напълно достатъчно за крайна победа с общо време от 32 часа, 7 минути и 34 секунди.

В днешния последен етап Гана от състава на ИНЕОС спечели с време от 10:42 минути. Втори на 18 секунди остана белгиецът Виктор Кампенаертс, а трети на 26 секунди приключи австралиецът Роън Денис. Британецът Герайнт Томас (ИНЕОС), който се очертава като един от основните фаворите в наближаващото "Джиро", пристигна с четвърто време на финала, на 28 секунди зад Гана и това му позволи да се изкачи до втората позиция в генералното класиране.

Томас финишира на 17 секунди зад Йейтс, но изпревари с 12 поляка Рафал Майка от "БОРА - Хансгроу", който се нареди трети в общото подреждане. Холандецът Вилко Келдерман, руснакът Александър Власов и италианецът Фаусто Маснада допълниха шестицата в крайното класиране.

24-годишният Власов грабна наградата за "Най-добър млад състезател", испанецът Ектор Каретеро - получи приза за "Най-добър катерач", а "Най-добър спринтьор" се оказа германецът Паскал Акерман.

Четирикратният победител в Обиколката на Франция Крис Фруум, който през миналата година претърпя изключително тежко падане, показа, че все още не се намира в оптимална спортна форма и завърши състезанието на 91-во място с изоставане от малко повече от час от победителя Саймън Йейтс.

103-тото издание на Обиколката на Италия ще се проведе от 3 до 25 октомври тази година.