Септември взе глътка въздух след обрат срещу Миньор (видео+галерия)

Отборът на Септември (София) победи с 3:1 Миньор (Перник) в последния мач от шестия кръг на Втора лига. Домакините изоставаха в началото на мача след попадение на Кристиян Слишков, но с голове на Марио Илиевски и две реализирани дузпи от Димитър Костадинов тимът от Драгаллевци стигна до обрата.

65 Септември - Миньор (Перник)
С победата си днес Септември взе глътка въздух след двете си поредни загуби с 2:5 от Локомотив (София) и Хебър. В момента играчите на Христо Арангелов са на девета позиция с актив от седем точки. Миньор от своя страна е с десет на седмо място.
В началото на мача домакините започнаха доста по-активно, но последния решителен пас пред вратата им куцаше. В 16-ата минута обаче гостите изненадаха съперника и откриха резултата. Томислав Павлов намери отлично в наказателното поле Кристиян Слишков, който овладя и прониза Нниколай Банков.
В 28-ата обаче домакините изравниха. Марио Илиевски бе изведен на скорост зад защитата и след като си поведе топката хладнокръвно я прати покрай Даниел Леонтиев.
Малко преди края на първата част дойде и пълният обрат. Димитър Костадинов бе оставен сам в наказателното поле, а в опита си да го спре Антон Славчев го спъна и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана именно Костадинов и с изпълнение в стил "паненка" даде преднина на тима си.
В 82-ата минута Септември стигна и до трето попадение. Кристиан Тасков навлезе отдясно в наказателното поле на Миньор, където бе посечен от Павлин Чиликов и съдията отсъди втора дузпа. Отново Костадинов бе изпълнител, но този път заби топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратаря, с което оформи и крайното 3:1 в полза на тима си.

СЕПТЕМВРИ 3:1 МИНЬОР
0:1 Слишков (16)
1:1 Илиевски (28)
2:1 Костадинов (45-д)
3:1 Костадинов (83-д)