Черноморец спечели регионалното дерби с Несебър и продължава борбата за Втора лига

Отборът на Черноморец 1919 Бургас, воден от Слави Костенски записа четвърта победа от началото на сезона и продължава борбата за Втора лига, преди дербито идната събота /19-и септември/, от 17:00 часа срещу Марица в Пловдив. "Акулите" се наложиха с 1:0 у дома срещу Несебър, в регионалното дерби от 6-ия кръг на Югоизточната Трета лига и вече имат 13 точки в своя актив - 4 победи, 1 равенство и 1 поражение. Главният съдия Рюстем Карагерен, който свири двубоя на акулите и в Смолян срещу Родопа, отново искаше да закопае бургазлии и показа жълти картони на Слави Костенски и Господин Господинов за протести, но късметът отново бе с акулите. Черноморец спечели победа в Смолян с 0:1, у дома се наложи над Димитровград с 2:0 и Спартак Пловдив с 1:0, а в Нова Загора записа реми - 1:1 със Загорец. Драмата с Несебър бе пълна, като бургазлии отново вкараха в продължението на двубоя - в 93-та минута, а в мача удариха и пет греди. Мирослав Радев се превърна в герой този път за Черноморец, след като отбеляза в продължението на мача. Пиратите пък загубиха от Сокол в Марково с 2:1, а предната седмица и Горски Извор ги спря у дома - 1:1, и по точи начин бургазлии се изравниха с точките по 13 с Марица преди дербито в събота. Черноморец загуби предния кръг от Розова долина в Казанлък с 3:2, като второто попадение на Мариян Тонев падна твърде късно в края на мача, а розите отбелязаха три попадения през първата част, а Милен Танев изравни за 1:1. Тежки визити се очертават за акулите, но те не трябва да губят точки, ако искат да изпълнят целта. През този сезон се вижда, че бургазлии трудно печелят своите мачове, но по-важното е да трупат точки. Късата скамейка също си оказва влияние, но когато печелиш никой не може да те съди.

Слави Костенски пусна отново състава, с който започваше в предните мачове, като направи няколко промени, пускайки в стартовите 11 Симеон Русев и Антон Узунов, който донесе успеха с 1:0 срещу Спартак Пловдив. Капитанът Мартин Теменлиев бе под рамката, а в отбрана за домакините действаха Слави Шопов, Стоян Кижев, Стоян Вергиев и Стоян Мантаров. В халфовата линия бяха Валентин Иванов - Чалъма, Даниел Бенчев, Милен Танев и Симеон Русев, а в предни позиции Мариян Тонев и Антон Узунов водеха атаката на акулите. След почивката обаче влезе златната резерва в този мач Мирослав Радев, който донесе успеха за домакините дълбоко в добавеното време. Останалите на пейката бяха Любомир Божинов, Жулиен Парушев, Мустафа Мустафа, Нуретин Пюскюлю, Стилиян Станчев, Мирослав Радев и вратаря Мартин Шейтанов.

Преди почивката Черноморец наложи натиск и още в 7-та минута това даде резултат, а Милен Танев нацели напречната греда след рикошет. След още няколко статични положения за домакините, можеше да падне и първото попадение, но това не се случи. След половин час игра, след ново статично положение, Милен Танев удари за втори път гредата. Пет минути по-късно, след центриране от корнер, бранителят Стоян Вергиев с глава нацели горната греда, но кълбото отново не влезе във вратата на Марио Исаков. След почивката Черноморец отново продължи да бъде по-активният тим на терена, но топката така и не влизаше след поредните опасности, а вратарят на делфините Марио Исаков за пореден път показа класа под рамката. В 82-та минута Мариян Тонев след атрактивно изпълнение със задна ножица принуди защитник на Несебър да избие от голлинията, а кълбото отново срещна напречната греда. Домакините имаха претенции, че топката е минала голлинията, но Карагерен не мислеше така. В 93-та минута обаче главният съдия нямаше какво да стори и Черноморец вкара така ценното попадение, с което спечели срещата. След центриране от свободен удар по диагонал на Милен Танев в купа от играчи в наказателното поле, Стоян Мантаров засече топката с глава, а кълбото се отби и до него бе Мирослав Радев, който от малкия пеналт с крак я прати в мрежата за крайното 1:0.

След поредния успех лидер е Загорец Нова Загора с 16 точки, следван от Атлетик Куклен и Гигант Съединение с по 15, но тези отбори нямат претенции за по-горна група, а Черноморец и Марица са с по 13 на следващите места.